Музична скринька


І як поле зерном хлібодар,
Землю цю засіваю піснями.
М.І. Братан

Рядками самого Миколи Івановича представляємо проєкт «Я без пісні і дня не прожив…» про одну з граней його творчості – пісню. У доробку самобутнього митця, тонкого лірика, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Братана в тандемі з композиторами й музикантами Херсонщини понад 300 різних за тематикою вокально-хорових творів – патріотичних і жартівливих, філософських і ліричних. Також представлені пісенники: до текстів пісень – ноти, інформація про композиторів та вокалістів, відеозаписи. Сподіваємося, що матеріал буде корисним для шанувальників поетично-пісенної творчості, адже Миколі Івановичу «так мало, небагато хотілося – якщо люди оцінять мною зроблене, то дарма мій засів не пройшов…»

 

«Пісня – це крила його і судьба»

Творчий портрет талановитого тенора, чий спів полонив душі людей, заслуженого артиста України Віктора Гурби. У проєкті ви знайдете його вокально-концертний репертуар, відеосюжети. «Золотим голосом Херсонщини» якось назвав Віктора Гурбу наш славний земляк, актор, народний артист України Анатолій Толок. І він був близьким до істини, адже талант Гурби глибоко шанований у нашому сонячному краї.

 

 

 

«Обіймаю піснею»

познайомить вас із виконавицею колоритних народних пісень, лауреаткою Всеукраїнського конкурсу «Співучі голоси України» Зінаїдою Колісніченко. Своїм красивим народним голосом вона дарує радість та викликає найсокровенніші почуття. Окрім творчої біографії та нотного репертуару, тут можна послухати пісні у виконанні Зінаїди Колісниченко та переглянути відео з улюбленою співачкою. 

 

 

«Моя пісня до тебе летить»

Ознайомлення з творчістю Валентина Павловича Стеренка, херсонського композитора, члена Національної Всеукраїнської музичної спілки, громадського діяча, баяніста та активного прихильника народної пісні й фольклору, автора понад 200 пісень.

 

 

 

 

 

 

«Композитор і фольклорист Валерій Другальов»

Творчий портрет Валерія Другальова, який усе своє життя займався вивченням звичаїв та традицій свого краю. Він – професіонал у музичній сфері, учасник багатьох наукових конференцій з питань фольклору та автор багатьох статей; людина, яка започаткувала і провела ряд обласних фольклорних фестивалів та оглядів, конкурсів, свят, що сприяли розвитку фольклорного жанру в нашій області.

 

 

 

«Музичний фольклор Херсонщини»

Тут зібрано інформацію про дослідження цього виду творчості у Херсонській області.

Буде цікавий науковцям, музикознавцям, фольклористам, працівникам культури та мистецтва, викладачам, студентам навчальних закладів та всім шанувальникам української музичної культури.

 

«Василь Чуба – херсонський хореограф»

Творчий портрет керівника народного ансамблю танцю «Чубарики», заслуженого працівника культури України, професора Василя Васильовича Чуби. Завдяки його плідній праці, створений ним танцювальний колектив «Чубарики» став відомий не лише в Україні, але й за її межами.
Основною метою діяльності Василя Васильовича є збір, вивчення та збереження національних традицій, звичаїв та обрядів, створення на цій основі народних танців та нових хореографічних мініатюр і великих полотен із минулого та сучасного життя різних народів.
Ви ознайомитесь з життєвим та творчим шляхом хореографа, а також побачите на власні очі його вражаючі постановки.
 

«Лети, моя пісне, лебідкою!» 

Творчий портрет Валентина Григоровича Плаксєєва, херсонського композитора, диригента, педагога.

 

Календарь событий

  12345
6 789101112
13141516171819
20212223242526
27282930