Музична скринька


І як поле зерном хлібодар,
Землю цю засіваю піснями.
М.І. Братан

Рядками самого Миколи Івановича представляємо творчий проєкт  «Я без пісні і дня не прожив…» про одну з граней його творчості – пісню. У доробку самобутнього митця, тонкого лірика, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Братана в тандемі з композиторами й музикантами Херсонщини опинилося понад 300 різних за тематикою вокально-хорових творів – патріотичних і жартівливих, філософських і ліричних. Сподіваємося, що матеріал буде корисним для шанувальників поетично-пісенної творчості, адже Миколі Івановичу «так мало, небагато хотілося – якщо люди оцінять мною зроблене, то дарма мій засів не пройшов…»

«Пісня – це крила його і судьба»

Творчий портрет талановитого тенора, чий спів полонив душі людей, – заслуженого артиста України Віктора Гурби. Представлено його вокально-концертний репертуар, відеосюжети. «Золотим голосом Херсонщини» якось назвав Віктора Гурбу наш славний земляк, актор, народний артист України Анатолій Толок. І він був близьким до істини, адже талант Гурби глибоко шанований у нашому сонячному краї.

 

 

«Обіймаю піснею» знайомить вас із виконавицею колоритних народних пісень, лауреаткою Всеукраїнського конкурсу «Співучі голоси України» Зінаїдою Колісніченко. Своїм красивим народним голосом вона дарує радість та викликає найсокровенніші почуття. Окрім творчої біографії та нотного репертуару, тут можна послухати пісні у виконанні Зінаїди Колісніченко та переглянути відео з улюбленою співачкою. 

 

 

«Моя пісня до тебе летить»

Творчий портрет Валентина Павловича Стеренка – херсонського композитора, члена Національної Всеукраїнської музичної спілки, громадського діяча, баяніста та активного прихильника народної пісні й фольклору, автора понад 200 пісень.
 

 

 

 

 

 

«Композитор і фольклорист Валерій Другальов»

Творчий портрет Валерія Другальова, який усе своє життя займався вивченням звичаїв та традицій свого краю. Він – професіонал у музичній сфері, учасник багатьох наукових конференцій з питань фольклору та автор багатьох статей. Людина, яка започаткувала і провела ряд обласних фольклорних фестивалів та оглядів, конкурсів, свят, що сприяли розвитку фольклорного жанру в нашій області.

 

 

 

«Музичний фольклор Херсонщини»

Народна пісня з давніх-давен відбивала, мов у дзеркалі, всі сторони людського життя: особистого, громадського, світського, релігійного, національного й політичного. Пісня була свідком сердечних зітхань і родинного життя, воєнних баталій і радісної перемоги, веселих свят і трудових буднів...
Буде цікаво усім шанувальникам української музичної культури.

 

«Василь Чуба – херсонський хореограф»

Творчий портрет керівника народного ансамблю танцю «Чубарики», заслуженого працівника культури України, професора Василя Васильовича Чуби. Завдяки його плідній праці, створений ним танцювальний колектив став відомим не лише в Україні, але й за її межами.
Основною метою діяльності Василя Васильовича є збір, вивчення та збереження національних традицій, звичаїв та обрядів, створення на цій основі народних танців та нових хореографічних мініатюр і композицій минулого та сучасного життя різних народів.
Ви ознайомитесь з життєвим та творчим шляхом хореографа, а також побачите на власні очі його вражаючі постановки.

«Лети, моя пісне, лебідкою!» 

Творчий портрет талановитого херсонського композитора, диригента й педагога Валентина Григоровича Плаксєєва,
 

 

 

Харіс Ширінський: "Його спів зачаровував слух"

Ім'я відомого співака, талановитого викладача, народного артиста України Харіса Ширінського добре відоме не лише в Україні, а і за її межами. З його ім'ям пов'язана яскрава сторінка у розвитку вокального мистецтва Херсонщини. Він був одним із лідерів музичного та культурного життя нашого краю. "Я не уявляю свого життя без співу", - говорив артист. Харіс Ширінський - яскравий баритон, емоційна і артистична натура.

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
18192021222324
25262728293031