Художня майстерня

Творчий проєкт про херсонського художника Віктора Михайловича Трапенка, члена Національної спілки художників України.
Тут автобіографічні відомості, статті мистецтвознавців, друзів, спогади його синів. Представлена фотогалерея картин та відео про художника. 

 

 


Машницькі. Їх знають не лише в Україні, а й за її межами. Вихідці з Росії усім серцем полюбили Україну, наш рідний край з його багатою природою й талановитими людьми.
Тож, говорячи про образотворче мистецтво нашого міста, не можемо не зазначити творчу родину Машницьких, яка зробила значний внесок у культурний розвиток Херсона.
 

 

 

 


Не одне покоління молоді збирається біля пам’ятника-монумента на честь перших корабелів, називаючи його "корабликом" і милуючись краєвидами величного Дніпра. Проте далеко не всі знають людей, які вклали туди сумлінну працю і душу.
Знайомтеся із творчістю херсонського скульптора Василя Лук'яновича Шкуропата, дізнайтеся, які ще пам’ятники належать митцю,  зазирніть у минуле.

Доторкніться до творчості нашого земляка.

 


Творчий портрет херсонського художника та графіка, члена Національної спілки художників України Володимира Івановича Гончаренка. Він створює прекрасні пейзажі, портрети, натюрморти, використовуючи різні техніки: акварель, пастель, олійний живопис, але перевагу надає акварелі. Характерною особливістю творчості художника є його неослабний інтерес до теми рідного херсонського краю. Багато робіт Володимир Іванович присвятив Херсону, його домівкам, вулицям, площам. 

Дізнайтеся про життєвий та творчий шлях художника та невтрачайте можливості побачити його роботи.   

 


Пейзажі українського художника Георгія Петрова є яскравим підтвердженням слів Олександра Дейнеки: «Мистецтво народжується з великого почуття». Та велике почуття визріває лише у витонченій душі, котра відчуває повнокровність світу з його блакитною далиною, божою росою й малиновими хмарами на заході сонця. Тому й кажуть, «художником треба народитися»...  

 

 

 


Федір Іванович Загороднюк – гордість нашого краю. Він прославив Херсонщину. Твори митця увійшли до скарбниці образотворчого мистецтва України і завжди будуть не просто документами часу, а й яскравим живописним літописом, пристрасним і переконливим, що витримає випробування не одним десятиліттям.

 

 

 


У кожну свою картину справжній художник неодмінно вкладає часточку душі. У випадку з Василем Боженком так і є: споглядаючи його полотна, завжди відчуваєш настрій та емоціональне сприйняття світу автора. Але Василь Артемович пішов іще далі. Свою душу він подарував людям. Сотню своїх акварелей член Національної спілки художників України віддав у студію колезі – поету й художнику Анатолію Кичинському, щоб той безплатно презентував їх усім охочим. З одним лише проханням: роботи повинні висіти на стіні, щоб своєю красою радувати земляків, а не жовкнути десь по домашніх архівах.                                    

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031