Головна Дозвілля та розвиток Це цікаво! Хто ввів моду на підбори та посприяв тому, щоб правий і лівий черевики почали шити по різних лекалах

Хто ввів моду на підбори та посприяв тому, щоб правий і лівий черевики почали шити по різних лекалах

Історія взуття налічує не одне тисячоліття. Дослідники проаналізували особливості стоп людей і відмітили, що мізинець ставав все слабкішим, а сама стопа змінювала форму. Ця характерна деформація, вважають учені, пов'язана з постійним носінням взуття. На думку дослідників, перші в історії людства черевики були подібні до онучів із ведмедячих шкур, утеплених зсередини сухою травою.

 

У Стародавньому Єгипті носили сандалі з пальмового листя або папірусу, які прикріплялися до ноги шкіряними ремінцями, прикрашеними вишуканими малюнками і коштовними каміннями.

У Стародавній Греції шили чобітки на шнурівці, які підкреслювали стрункість ніг. Але справжньою революцією став винахід греками взуттєвої пари, коли правий і лівий черевики шиються по різних лекалах. До такої очевидної, на наш нинішній погляд, ідеї людство йшло багато століть. Кажуть, цьому відкриттю сприяли куртизанки. За їх замовленням шевці підбивали цвяхами взуття так, аби воно залишало на піску сліди з написом «Слідуй за мною».

У римлян існували два види взуття:  туфлі, що закривають всю ногу і зав'язуються спереду стрічкою, і сандалі, які прикривають тільки підошву ноги і кріпляться до стопи ремінцями. В особливо урочистих випадках римляни надягали яскраво-червоні туфлі, прикрашені вишивкою і перлами. 

У скіфів популярними були півчобітки, які найчастіше виготовлялися з тонкої шкіри червоного кольору і були оздоблені орнаментом.

Середньовічна Європа надавала перевагу туфлям із довгими, заломленими вгору «носами», які, як диктувала мода того часу, прикрашалися дзвіночками або бубонцями. Французький король Філіп IV навіть видав спеціальний закон, згідно якого вся знать повинна була носити тільки таке взуття. Довжина туфель  показувала знатність їх власника: рядовим дворянам дозволялося купувати взуття на півтора, баронам – на два, князям – на три сантиметри більше дійсного розміру ноги. Щоб не спотикатися, князі нерідко прив'язували заломлений кінчик туфлі до ноги мотузкою.

Взуття Бароко. У цю епоху на піку популярності були витончені туфлі з оксамиту. Підошва стала вищою. Вважається, що мода на підошву й підбори зобов'язана низькому зросту Людовика XIV, який правив в XVII столітті й носив підбори, щоб не здаватися таким низьким. Придворні кавалери також повинні були носити підбори, щоб король не був самотній у цій «модній» тенденції.

Сьогодні ми маємо можливість вибирати взуття з величезної кількості видів, стилів і дизайну. Наша онлайн-вікторина «Світ сучасних видів  взуття» навчить вас відрізняти оксфорди від дербі та ніколи не плутати лофери зі сліпонами.

Підготувала Світлана Клименко

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 161718192021
22232425262728
2930