Головна Дозвілля та розвиток Це цікаво! Незвичайні пам’ятники світу

Незвичайні пам’ятники світу

Чорний Привид

2,4-метрова статуя чорної примари, яка оселилася у Клайпеді – портовому місті Литви. Легенда свідчить, що у 1595 році Чорний Привид врятував місто від голоду, попереджаючи людей про потребу економити продукти харчування. Тепер ця статуя – символ успіху й багатства.

 

 

Невідомий службовець

Скульптура Магнуса Томассона в Рейк’явіку (Ісландія) символізує роботу урядовця, яка часто залишається непоміченою і недооціненою.

 

 

 

 

Бібліотека La Tete Carrée

Французький художник Саша Сосно (Sacha Sosno) представив своє розуміння популярної англомовної приказки «Thinking Inside the Box» у вигляді 26-метрового монументу, який служить приміщенням Центральної бібліотеки в Ніцці (Франція).

 

 

Скульптура мандрівника

У Франції на березі Середземного моря височіє восьмиметровий незвичайний пам'ятник мандрівникові. Чоловік, витканий із незліченної кількості латинських букв, задумливо дивиться на море. Він сидить, обхопивши коліна руками, і весь його вигляд сіє довкола атмосферу спокою та безтурботності. Цей витвір каталонського скульптора на ім'я Жом Пленса з'явився в бухті Антіб у 2007 році. Скульптор пояснив, у чому полягає задум його творіння. «Мандрівник» – символ свободи. Літери на його тілі означають багаж, яким він наповнений, – його досвід, думки, турботи та відчуття.

Феї Робіна Уайта

Робін Уайт, британський художник, із нержавіючого дроту створює витончені об'ємні фігури фантастичних фей. Роботу він починає з виготовлення каркасу з міцного товстого дроту. Із дроту тонкого діаметру «виліплюється» тіло красунь, із сітки – легкі повітряні крильця. А які незрівнянні кульбаби летять поруч із феями! У груди кожної зі своїх чарівниць художник поміщає кам'яне серце. Основна частина чудових створінь знаходиться у Стаффордширі, радує відвідувачів парку «Трентам Гарденс». Уайт також створює своїх фей і на замовлення приватних колекціонерів.

Мустанги Лас-Колінас

Це – одна з найбільших скульптурних груп коней у всьому світі. Ці мустанги знаходяться у Техасі (США). Бронзові статуї більше реальних мустангів у 1,5 рази, хоча на фотографіях їх розміри можуть здатися не настільки великими через висотні будівлі, які знаходяться поблизу. Біля ніг тварин встановлені спеціальні фонтани, що імітують бризки від копит.

 

 

Мандрівник

Це – ціла серія фігур, що прикрашають не лише вулиці Марселя, а й багато знаменитих світових виставок, присвячених сучасному мистецтву. «Les Voyageurs» – незвичайна серія скульптур «Мандрівники». Всі вони зображують людину в дорозі з дорожньою сумкою або валізою. Незвичайно те, що їхні тіла не повністю відображені. Така особливість надає мандрівникам містичного вигляду привидів. Французький скульптор, майстер своєї справи, Бруно Каталано хотів показати внутрішню порожнечу сучасної людини, яка вічно поспішає і втрачає себе в метушні. Фігур із цієї серії створено художником близько сотні. Вони «мандрують» великими містами, невеликими селищами, виставками та центрами. І скрізь «мандрівники» виявляються доречними – вони є невід'ємною ознакою сучасного світу.

Хедінгтонська акула

Сенс скульптури в Оксфорді (Великобританія) набагато глибший, ніж може здатися на перший погляд: вона була встановлена ​​до 41-ї річниці падіння атомної бомби на Наґасакі. Акула зображує гарну, але потенційно смертельну ракету.

 

 

 

Сила природи

Так називається серія скульптур італійського скульптора та кіноактора на ім'я Лоренцо Куїн (Lorenzo Quinn), в яких зображена жінка, яка утримує земну кулю шматком тканини. Скульптури встановлені в багатьох містах по всьому світу – в Англії, США, Монако та Сінгапурі.

 

Пам'ятник Зигмунду Фрейду

За однією з найпопулярніших версій, Давид Черні так показав відірваність інтелігенції від простого народу. Майстер вклав у свій витвір таку магічну привабливість, що гості Праги (Чехія) ніколи не вибачать собі, якщо не подивляться на «підвішеного» кам'яного Фрейда.

 

 

Пам’ятник їжі

Однією з найдивніших пам'яток є величезна восьмиметрова вилка, яка завдяки старанням корпорації «Nestle» виявилася встромленою у дно Женевського озера поруч із мальовничим містечком Веве (Швейцарія). Через свої розміри у 2014 році вона навіть потрапила до Книги рекордів Гіннесса. Неабиякий монумент під назвою «La Fourchette» був замовлений скульптору Жан-П'єру Зауггу до десятиліття Музею харчування «Alimentarium» у 1996 році. Щоправда, невдовзі його демонтували. Влада Веве не дозволила зробити столовий прилад частиною постійної експозиції з естетичних міркувань. Його відновили на колишньому місці лише через десять років, завдяки підписанню петиції. Місцеві жителі та туристи наполягли, щоб пам’ятник повернули. За словами співробітників музею, ця вилка допомагає краще «розкуштувати» чудові краєвиди Женевського озера.

Свобода

Пам'ятник ще називається «Прорив до свободи» (Філадельфія, США). Дивлячись на нього, розумієш, що навіть через камінь можна передати вільність душі й свободу тіла. Скульптура була створена в 2000-му році Зеносом Фрудакісом і розповідає про важку й болючу боротьбу за свободу, яка в підсумку приносить справжню радість і щастя. До речі, скульптор вмурував у стіну відлиті в бронзі власні обличчя та руки, обличчя своїх батьків і навіть мордочку кішки, яка прожила з ним 20 років.

Емігранти

Одна з робіт ірландського скульптора Роуена Гілеспі з'явилася на набережній Дубліна (Ірландія) у 1997 році. Композиція «Емігранти. Голод» служить нагадуванням про одну з найтрагічніших сторінок в історії Ірландії – Великого голоду, в результаті якого країна за пару років втратила 20-25% свого населення.

Підготувала Ольга Руптанова

 

Джерела:

tochka.net
ADME
TOPTIMES

Література по темі з фондів Гончарівки:

  1. Кучерук Олександр Сергійович. Пам'ятники від слова пам'ять: іст. розвідки/ О.С. Кучерук; ред. Т.Ю. Дяченко, худож.-оформ. І.В. Женченко - Київ : Парлам. вид-во, 2019. - 375 с.
  2. Красноголовець Олександр Сергійович. Основи скульптури: навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.]/ О.С. Красноголовець - К. : Знання, 2008. - Бібліогр.: с. 168-171.
  3. Ташкевич Людмила Леонідівна. Фонтан "Серафима" - найромантичніший пам'ятник Асканії-Нови [Текст] : [Чаплин. р-ну] / Л.Л. Ташкевич; І. Терновий // Краєзнавство, географія, туризм. Сер.. Шкільний світ. - 2010. - N44(листоп.). - С. 12.
  4. Голубець Орест. Актуальні проблеми сучасної скульптури Львова [Текст] / О. Голубець // Образотворче мистецтво. - 2017. - N 1. - С. 24-27.

Календар подій

     1 23
4 5 6 7 8 9 10
11121314 15 16 17
18192021222324
252627282930