Якщо вас не цінують, це не означає що ви нічого не варті!
Прочитайте до кінця цікаві історії про картини і дізнайтеся, у чому секрет успіху!
- «Осміяння Христа». Картина флорентійського художника Чімабуе
Довгий час це панно висіло над газовою плитою в кухні літньої жінки з міста Компен на півночі Франції. Жінці було 90 років, і вона продавала будинок та переїжджала з того району. Напередодні переїзду, у червні 2019 року, вона зателефонувала до місцевого аукціонера, щоб визначити, чи варто продати якесь майно. Жінка та члени її родини вважали, що маленька картина «Осміяння Христа» (20х26см) – це стара релігійна ікона, яка нічого не варта. Але аукціоніст картину помітив майже одразу. Вважається, що її створив хтось з італійських примітивістів, приблизна вартість – 300-400 тисяч євро. Власниці порадили відправити панно на експертизу. Тестування під інфрачервоним світлом виявило схожість з іншими роботами Чімабуе, і цю також було віднесено до числа його творінь. Картину виставили на аукціоні з оцінкою у 4-6 млн євро. У тому заході взяли участь близько 800 людей, також зацікавленість виявили декілька іноземних музеїв. Ціна роботи сягнула 19,5 млн. євро, а після включення гонорару за продаж остаточна вартість досягла 24 млн євро.
- «Магнолії на золотому оксамиті». Картина американського майстра ботанічного натюрморту Мартіна Джонсона Хеда
Ця робота багато років прикривала дірку в стіні квартири жителя штату Індіана. Вона була подарована йому бонусом на блошиному ринку при купівлі комода. Минув час, і новий власник, граючи з друзями в настільну гру «Шедевр», присвячену мистецтву, побачив зображення полотна на одній із карток. Він знайшов фото картини в Інтернеті і дізнався, що оригінал загубився. Кілька експертиз, аукціон і – неймовірна удача: полотно було продано Музею витончених мистецтв у Х’юстоні за рекордні 1,25 млн доларів.
На прикладі історій цих картин ми хотіли показати, що у кожному є те, що робить його винятковим. Якщо ви комусь не подобаєтесь, чи хтось не дорожить вами, або не цінує – це не означає, що ви нічого не варті. Це значить, що ви не в тому місці і не з тими людьми. Дочекайтеся «правильного часу» і «правильного оточення». Але не слід покладатися лише на удачу, намагайтеся змінювати обставини власноруч.
Загадкові деталі відомих шедеврів мистецтва, цікаві факти й історії з життя художників та їхніх картин ви можете знайти у відповідній літературі з фонду читальної зали відділу мистецтв Гончарівки (ІІ поверх).
Підготувала Світлана Клименко