Головна Дозвілля та розвиток Це цікаво! Якщо вас не цінують, це не означає що ви нічого не варті!

Якщо вас не цінують, це не означає що ви нічого не варті!

08.09.2021 15:24

Прочитайте до кінця цікаві історії про картини і дізнайтеся, у чому секрет успіху!

  • «Осміяння Христа». Картина флорентійського художника Чімабуе

Довгий час це панно висіло над газовою плитою в кухні літньої жінки з міста Компен на півночі Франції. Жінці було 90 років, і вона продавала будинок та переїжджала з того району. Напередодні переїзду, у червні 2019 року, вона зателефонувала до місцевого аукціонера, щоб визначити, чи варто продати якесь майно. Жінка та члени її родини вважали, що маленька картина «Осміяння Христа» (20х26см) – це стара релігійна ікона, яка нічого не варта.  Але аукціоніст картину помітив майже одразу. Вважається, що її створив хтось з італійських примітивістів, приблизна вартість – 300-400 тисяч євро. Власниці порадили відправити панно на експертизу. Тестування під інфрачервоним світлом виявило схожість з іншими роботами Чімабуе, і цю також було віднесено до числа його творінь. Картину виставили ​​на аукціоні з оцінкою у 4-6 млн євро. У тому заході взяли участь близько 800 людей, також зацікавленість виявили декілька іноземних музеїв. Ціна роботи сягнула 19,5 млн. євро, а після включення гонорару за продаж остаточна вартість досягла 24 млн євро.

 

 

  •  «Магнолії на золотому оксамиті». Картина американського майстра ботанічного натюрморту Мартіна Джонсона Хеда

Ця робота багато років прикривала дірку в стіні квартири жителя штату Індіана. Вона була подарована йому бонусом на блошиному ринку при купівлі комода. Минув час, і новий власник, граючи з друзями в настільну гру «Шедевр», присвячену мистецтву, побачив зображення полотна на одній із карток. Він знайшов фото картини в Інтернеті і дізнався, що оригінал загубився. Кілька експертиз, аукціон і  –  неймовірна удача: полотно було продано Музею витончених мистецтв у Х’юстоні за рекордні 1,25 млн доларів.

 

 

На прикладі історій цих картин ми хотіли показати, що у кожному є те, що робить його винятковим. Якщо ви комусь не подобаєтесь, чи хтось не дорожить вами, або не цінує – це не означає, що ви нічого не варті. Це значить, що ви не в тому місці і не з тими людьми. Дочекайтеся «правильного часу» і «правильного оточення». Але не слід  покладатися лише на удачу, намагайтеся змінювати обставини власноруч.

Загадкові деталі відомих шедеврів мистецтва, цікаві факти й історії з життя художників та їхніх картин ви можете знайти у відповідній літературі з фонду читальної зали відділу мистецтв Гончарівки (ІІ поверх).

                                                                                                                                                                                                                                                                                   Підготувала Світлана Клименко

Календар подій

     12
345 6 789
10 1112 13 141516
17 18 19 20212223
24 25 26 27282930
31