Головна Книга в кадрі Віртуальні виставки Багатогранна трипільська культура

Багатогранна трипільська культура

https://art.lib.kherson.ua/natsionalniy-muzey-istorii-ukraini.htm

Трипільська культура. Це словосполучення в сучасній Україні стало досить популярним і часто вживаним. До цієї давньої і загадкової культури звертаються не лише археологи та історики. Все частіше намагаються «черпати» з цієї тисячолітньої глибини інформацію для себе політики, діячі модних релігійних течій, митці, студенти і просто пересічні люди.

То чи була в дійсності трипільська культура і чому саме вона посіла таке почесне місце в пантеоні давньої історії?
Розібратися в цьому питанні вам допоможе наша виставка, яка складається з трьох розділів: “Спадщина джерела вічності”, “Мистецтво, відтворене у глині”, ”Трипільська культура  у музейних зібраннях”. Додатком до виставки є археологічний словник.
Книги, альбоми, періодичні видання з фонду бібліотеки, представлені на виставці, допоможуть нашим користувачам наблизитись до пізнання сакрального світу далеких предків. Тож запрошуємо до знайомства з трипільською культурою, або у  подорож на пошуки  ЗОЛОТОГО ВІКУ.

 

Розділ 1. Спадщина джерела вічності

Відкрити для себе маловідомий пласт давньої історії ви зможете, звернувшись до розділу “Спадщина джерела вічності”.
Як дізнатися, коли ж існувала трипільська культура, яка не залишила після себе ні пірамід, ні величезних храмів, ні камінних палаців і фортець. Матеріальна спадщина, всі свідчення її існування понад шість тисячоліть були сховані в землі. Вони лежали, перекриті грубим  шаром землі, до  того часу, поки в другій половині  ХІХ століття археологи не відкрили її світові.
Запропоновані матеріали перенесуть вас у наукові дослідження, познайомлять з періодизацією та хронологією більшості пам`яток мідного віку в Україні та за її межами.

 


Розділ 2.  Мистецтво, відтворене у глині

Випалена на вогні глина була першим штучним матеріалом. Виготовлення глиняного посуду стало чи не найбільшим досягненням наших пращурів. Тисячі трипільських посудин, оздоблених вишуканими візерунками, ритуальна кераміка незвичайної форми, керамічні жіночі  та чоловічі статуетки, фігурки тварин, теракотові моделі  будиночків та багато інших речей, знайдених археологами під час розкопок, - це лише незначна частина  матеріального світу  давніх людей, які  залишили нам у спадок  трипільську культуру. І цей  матеріальний світ до певної міри  віддзеркалює світ  сакральний. Всі знахідки, які вчені  називають  артефактами, - немов картинки із книги, сторінки текстів якої загублені назавжди. Але роздивляючись ці ілюстрації до зниклих у вирі часу легенд, можна  спробувати  встановити  повідомлення, надіслані  нам з глибини минулих тисячоліть далекими предками.

 

Розділ 3. Трипільська культура в музейних зібраннях.


У сучасному світі, прагматичному і стрімкому, є незвичайні місця — місця, де зберігається час. Таких місць багато, вони дуже різні, але їх об'єднує назва - “музей”, яка майже однаково звучить на усіх мовах. Мета діяльності музеїв — збирати та популяризувати національну спадщину, зберегти надбання минулого, всі витвори нашого історичного буття, щоб передати їх майбутнім поколінням.
Усім бажаючим побачити скарби трипільського  світу пропонуємо переглянути  експонати  музеїв, які зібрані в ілюстрованих альбомах нашої віртуальної виставки.

  P.S. Необхідні документи або копії ви можете отримати, скориставшись послугою міжбібліотечного абонементу.

Календар подій

  12 3 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031