АртСпротив

АртСпротив

З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну загарбники просувалися дуже швидко, захоплюючи одна за одною території Херсонщини. В окупації місцеві жителі відчули на собі гнітючий вплив ворога: захоплення адміністративних будівель, грабування магазинів, банків, дефіцит продовольства та ліків, переслідування, підвальні тортури, нав’язування російських паспортів… У зв’язку з цим, одні херсонці продовжили жити в окупації та чинити опір, інші - змушені були покинути свої домівки, але продовжили усіляко допомагати у боротьбі з ворогом.

В онлайн-проєкті «АртСпротив» зібрано життєві історії та інтерв’ю митців, які стали  свідками подій, що відбувалися під час захоплення росіянами південного краю України. Окрім того, художники, музиканти, фотографи, театральні діячі, скульптори, мультиплікатори, майстри народної творчості організували свій мистецький фронт. Вони усіляко намагалися чинити спротив. Одні з них влаштовували мітинги протесту, інші - ставали волонтерами та допомагали людям, деякі - своїми виступами, виставками-продажами та аукціонами за межами міста, країни допомагали збирати кошти для ЗСУ, а дехто - відмовився від співпраці з ворогом, за що й поплатився власним життям. А ще ці герої без зброї своєю творчістю висловлювали власну чітку позицію – «ХЕРСОНЩИНА – ЦЕ УКРАЇНА!», показували «руський мір» жорстокий  та безжальний. Їх роботи, які демонструються по всьому світу, також опубліковані в нашому проєкті.

Онлайн-проєкт "АртСпротив" це – зібрані реальні історичні факти про війну, які містяться в розповідях та творчості митців-очевидців південного краю.
Слава Україні! Героям слава!

Календарь событий

    1 2 3
45 6 7 8 910
11 12131415 16 17
18 19 2021 22 2324
252627282930